کهگیلویه و بویراحمد نیازمند کار جدی در حوزه راه است/افتتاح محور پاتاوه دهدشت تا پایان سال ۹۶

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:در چند سال گذشته کارهای بسیار خوبی در حوزه راه در استان انجام شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان به همراه تعدادی از همکاران خود با فرمانده سپاه فتح استان دیدار کرد.

در این دیدار فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه ویراحمد ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) افزود: استان ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه راه دارد اما نیازمند کار و تلاش جدی مسئولان برای اتمام پروژه های این حوزه است.

با بیان اینکه در چند سال گذشته کارهای بسیار خوبی در حوزه راه در استان انجام شده است، تصریح کرد: تفاوت های بسیار زیادی با سایر استانها در حوزه استاندارد سازی راه ها در استان داریم و باید یک کار جهادی در راه انجام شود.

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پایداری نظام و ایستادگی آن مدیون خون شهدا و رشادت های رزمندگان است، گفت: این اداره در دوران دفاع مقدس کارهای بسیار خوبی در قالب جهاد سازندگی در شهرها و روستاها انجام داده است.

علیمردانی با اشاره به اینکه در دوره مدیران گذشته کارها و پروژه هایی در اداره راه استان انجام شد، تصریح کرد: تعدادی از این پروژه ها به اتمام رسید و موارد دیگر نیز در حال اجرا هستند.

وی به مطالبات پیمانکاران در این اداره پرداخت و تاکید کرد: مقداری از بدهی های این پیمانکاران در قالب اسناد خزانه به آنها پرداخت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد به پل سوم بشار یاسوج نیز اشاره ای داشت و گفت: این پروژه در سال جاری در قالب ماده ۱۸۰ متاسفانه هیچ گونه اعتباری دریافت نکرده است.

وی افزود: در سال جاری نیز ۶۲ میلیارد تومان استان در حوزه راه اعتبار ملی دریافت کرد.

علیمردانی با بیان اینکه ۲۷۵ کییومتر راه روستایی با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان در استان به صورت ملی انجام شده است، اظهار کرد: می خواهیم اکثر راه های روستایی استان را چهار خطه کنیم.

وی به محور یاسوج به سمیرم اشاره داشت و گفت: ۳۸ و نیم کیلومتر از این راه به اتمام رسیده و مابقی آن نیز در حال اجرا است .

مدیرکل اداره راه و شهرسازی پروژه راه ارتباطی دهدشت به پاتاوه را از دیگر پروژه های مهم استان نام برد و تاکید کرد: ان شاء الله این پروژه تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.

وی اتصال راه یاسوج به آزاد راه اصفهان شیراز را از دیگر برنامه های این اداره نام برد و افزود:  برای اتمام این کار بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و با قرارگاه خاتم الانبیاء برای واگذار این پروژه هماهنگی هایی شده است.

علیمردانی دیگر پروژه مهم و تاثیر گذار استان را جاده ارتباطی گچساران به گناوه نام برد و یادآور شد : این پروژه با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی به پیمانکار واگذار شده و در حال اجرا است.

وی پروژه جاده ارتباطی شهرستان لنده به بهمئی و محور اقلید به یاسوج را از دیگر برنامه های این اداره نام برد.

انتهای پیام رج/۴۱۲۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *