گردشگری استان با اعتبارات قطره چکانی توسعه نمی‎یابد/در احداث سرویس بهداشتی مانده‌ایم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اعتبارات قطره‌چکانی امکان توسعه گردشگری این استان وجود ندارد.

اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد به‌عنوان هفتمین استان در جذب گردشگر ولی در تخصیص اعتبار جزو ۳ استان آخر کشور بوده که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

وی با تاکید بر اینکه اعتبارات حوزه گردشگری استان جوابگوی تامین زیرساخت‌های مورد نیاز نیست افزود: دنبال ویلاسازی برای توسعه گردشگری نیستیم در حالی‌که در زمینه احداث سرویس بهداشتی، سکوی نشستن و آبخوری مانده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: شهرستان بویراحمد با ظرفیت مطلوب گردشگری در سال ۹۵ از سه محل دو درصد نفت، استانی و ماده ۱۸۰ تنها ۶۰۶ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان اعتبار اختصاص داده شد در حالی امکان عدم تخصیص ۱۰۰ درصدی وجود دارد.

باقری ابراز کرد: در اوج حضور گردشگر در یاسوج و سی‌سخت از جمله عید فطر هر سال مسئولان استانی از ارائه خدمات به گردشگران گلایه می‎کنند در حالی می‌دانند اعتبار لازم برای احداث سرویس بهداشتی مورد نیاز در مکان‌های گردشگری را نداریم.

وی با طرح این سوال که با اعتبار ۲۰ میلیون تومانی چند سرویس بهداشتی می‌توان احداث کرد گفت: مسئولان متولی برای یک بار در زمینه اختصاص اعتبار به حوزه گردشگری نگاه ویژه داشته باشند تا بتوان یک تحول عظیم در این بخش ایجاد کنیم.

باقری با تاکید بر اینکه کهگیلویه و بویراحمد با توجه به دارا بودن آب و هوای مناسب و وجود مناطق گردشگری و تفریحی آن به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شده است اظهار داشت: این استان ۳ هزار جاذبه گردشگری، ۶۷۰ جاذبه طبیعی و دو هزار و ۳۳۰ جاذبه تاریخی دارد و جزء استان‌های هدف گردشگری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *