گزارش/ کلنگی که در هوا می چرخد/ بیمارستان چرام وعده ای که عملی نشد

به گزارش خبر رسان از چرام،سال ۱۳۹۵در حالی به پایان می رسد که مردم چرام در طول یکسال گذشته وعده های عملی نشده بسیاری را شنیدند که این خود دلایل …

خبر رسان؛

به گزارش خبر رسان از چرام،سال ۱۳۹۵در حالی به پایان می رسد که مردم چرام در طول یکسال گذشته وعده های عملی نشده بسیاری را شنیدند که این خود دلایل بیشماری دارد .

اما شاید مهم ترین وعده ای که در این چند سال شنیده شد و مردم چرام از شنیدن آن خوشحال بودند کلنگ زنی بیمارستان ۳۲تختخوابی این شهر بود که هر بار به دلایل نامعلوم متعدد این کلنگ زنی و شروع این پروژه مهم بهداشتی و درمانی ناکام ماند.Image result for ‫تصویر کلنگ زنی‬‎

نگاهی کوتاه به وعده های مسئولان در مصاحبه با خبرگزاری ها و رسانه های استانی در خصوص بیمارستان چرام:

استاندار در مهرماه سال ۹۴ در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا: با تخصیص ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ عملیات اجرایی بیمارستان شهرستان چرام در آینده ای نزدیک آغاز خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد درتاریخ ۲۵اردیبهشت ۹۵ از ساخت بیمارستان در شهرستان چرام خبر داد و تصریح کرد: اعتبارات مورد نیاز برای ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی چرام تخصیص داده شده و به زودی کلنگ این مجموعه به زمین زده می‌شود.

نماینده کهگیلویه و چرام در جلسه شورای اداری در تاریخ ۲۹دیماه ۹۵تاکید کرد: آقای فرماندار بیمارستان چرام را پیگیر باشید که انشالله در صورت ممکن در همین سال افتتاح شود.

نماینده شهرستان های کهگیلویه،بهمئی،لنده و چرام افزود:امشب نیز در خدمت آقای ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هستم که همکاری های لازم را انجام خواهم داد.

این مسئول افزود:اولین خواسته ی من از رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان،بیمارستان چرام است و شما نیز پیگیر باشید.

وی در آخر اضافه کرد:اگر مقدمات کلنگ زنی این طرح آماده شد،با سفر معاون اول ریاست جمهور به استان بیمارستان چرام را افتتاح می کنیم.

هاشمی پور گفت:من از طرح تحول سلامت انتقاد دارم چراکه اگر به بهداری شهرستان چرام سر بزنید،می بینید که یک دستگاه سونوگرافی ساده هم ندارد.

این مسئول افزود:یعنی اگر ما درب دانشگاه علوم پزشکی را می کندیم و فشار می آوردیم،به ما یک دستگاه ۵۰میلیونی سونوگرافی نمی دادند؟مشکل ما در چانه زنی است نه مشکل اقتصادی .

هاشی پور درخطاب به فرماندار چرام گفت: آقای فتاح پور بیایید برای رضای خداوند با داشتن نیروهای انسانی قوی ،به دور از هرگونه جناح سیاسی عمل کنیم چراکه غیر اینصورت چنین رفتارهایی تجارت است

این ها گوشه ای از وعده های داده شده مسئولان برای کلنگ زنی بیمارستان چرام بوده اما در همین اسفندماه دو مرتبه از رسانه های چرام دعوت بعمل آمد تا در مراسم کلنگ زنی بیمارستان ۳۲تختخوابی چرام  با حضور نماینده مجلس و دکتر ایلامی حضور یابند اما به دلایل نامعلومی علیرغم تهیه بنرها  این کلنگ زنی ناکام ماند و به قولی هنوز در هوا می چرخد و به گردش خود ادامه می دهد.

اما دیگر وعده ای که در سفر نماینده مجلس و بازدید از بستر درمانی چرام داشتند وی به رئیس شبکه بهداشت و درمان چرام دستور پیگیری تهیه دستگاه سونوگرافی را دادند که تاکنون این مهم هم عملیاتی و اجرا نشده است.

با توجه به وضعیت بیمارستان دهدشت و ازدحام مراجعه کنندگان و همچنین جمعیت و محرومیت روستاهای چرام به علاوه گردشگر پذیر بودن این شهرستان لازم است که عملیات اجرایی بیمارستان چرام در آغازین روزهای سال ۹۶عملیاتی شود و مسئولان عیدی مناسبی به مردم چرام هدیه نمایند.

 اما نکته آخر به نظر می رسد مسئولان شهرستان چرام   نتوانستند از موقعیت خوب توجه دولت تدبیر و امید درحوزه سلامت استفاده نمایند تا اینکه چهار سال اول این دولت تمام شد و باید منتظر چهارسال دوم دولت روحانی با مسئولان تازه نفس و  فعال تر در شهرستان چرام باشیم.

گزارش:علی یاری زاده


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *