گفت و گویی صریح با کاندید اصلاح طلب چرام :آمده ام که پاسخگویی و شفافیت را به شورای شهر چرام بازگردانم

خبر رسان؛

فرزاد باقرزاده کاندیدای اصلاح طلب شورای شهر چرام برای ورود به عرصه انتخابات شورا در فرمانداری چرام ثبت نام کرد

به گزارش خبر رسان از چرام،فرزاد باقرزاده کاندیدای اصلاح طلب شورای شهر چرام در گفت و گو با خبرنگاران برنامه ها و اهداف خود را از ثبت نام در شورای شهر چرام بیان کرد

باقرزاده با اشاره به بیوگرافی خود گفت:فرهنگی ۴۳ساله و دارای مدرک کارشناسی جغرافیا و کارشناسی ارشد هیروژو مولفیک و تاثیر آن بر بلرنامه ریزی محیطی و همچنین دانشجوی کارشناسی حقوق پیام نور هستم.

وی در ابتدا ضمن تقدیر از جامعه رسانه ای کشور،استان و علی الخصوص رسانه های شهر چرام که حقیقتا چشمان تیزبین عرصه های مختلف جامعه هستند در پاسخ به این سئوال که از چه جریانی سیاسی وارد انتخابات شورای شهر چرام شده پاسخ داد:واقعیت این است که در سالهایی که از عمر شورای شهر می گذرد که به همت و تلاش آقای خاتمی این امر معطل شده در قانون اساسی احیا شد و تاکنون در شهر چرام انتخابات دارای دو هویت و دو بعد متفاوت بوده یکی هویت سیاسی و دیگری بعد قومی و قبیله ای.

وی افزود:هویت قومی و قبیله ای در انتخابات چند سال اخیر پررنگ تر بوده و در بعد سیاسی که امری کاملا مدرن و برخواسته از ساختار دموکراتیک جوامع توسعه یافته است.

باقرزاده در خصوص جریان سیاسی خود گفت:حقیر خوشبختم که مختصات سیاسی و تعلق سیاسی اصلاح طلبم و اصلاح طلبی که شفاف است ،اصلاح طلبی که از هرگونه معاملاتت پشت پرده به دور است و همه و بخصوص مردم چرام و دوستان رسانه ای مرا کاملا می شناسند و به این امر مفتخرم.

کاندید اصلاح طلب شورای شهر چرام گفت:منتها واقعیت این است که بحث شورا و امور شهری امری است که باید فارغ از جناح بندی های سیاسی باشد و فردی که وارد شورا می شود می بایست از همه نگرش ها استفاده کند و من نسبت به افرادی که در جناح مقابل فکری حقیر هستند احترام ویژه ای قائلم بخصوص افراد سالم و صادق و همیشه چنین افرادی می ستایم.

وی بیان کرد:شورا در واقع انبانی باشد که همه سلایق و تجربه ها و افراد با تجربه می باست در آن حضور داشته باشد و ترکیبی از افراد باتجربه و جوانان تحصیلکرده که همه با هم افزایی امور شهری را به نحو احسن انجام دهند.

هدف از ورود و ثبت نام در انتخابات شورای شهر چرام

فرزاد باقرزاده کاندیدای شورای شهر چرام گفت:همانطور که شما دوستان رسانه ای و همه مردم می دانند شهر چرام از سال ۵۶واجد شهرداری شده و در آن موقع حداقل تعداد شهرداری های کشور قریب به ۵۰۰شهر بود و جمعیت شهر چرام در سال ۵۶چیزی قریب به ۲الی ۳هزار نفر بوده است.

وی بیان کرد:این در حالی است که جمعیت شهرچرام طبق آخرین سرشماری ها نزدیک به ۱۳هزار و ۷۵۰نفر است و در عرض ۴۰سال جمعیت شهری چرام به بیش از چهار برابر رسیده است.اما سوال اینجاست آیا با توجه به سابقه و ظرفیت چرام ،خدمات به همان اندازه توسعه پیدا کرده است ؟چیزی که همه مردم می بینند متاسفانه جواب منفی است.

کاندیدای شورای شهر چرام در انتخابات پیش رو گفت:حقیر با توجه به علاقه ای که به زادگاهم دارم و توسعه شهر و کشورمرا توسعه کشورم می دانم طبیعی است که ابتدا انسان در آن شهری که زندگی می کند حساسیت لازم به پیشرفت شهرش را داشته باشد.

باقرزاده تاکید کرد:در سالهای اخیر شهر چرام به اندازه شایستگی آن پیشرفت نکرده و در این دوره بنده فرصت را غنیمت شمرده و انشالله با اعتماد مردم اگر وارد شورای شهر شدم تلاش می کنم امکانات و رفاه عمومی شهروندان را بیش از آن با همفکری مردم و سایر اعضای شورا محیطی امن و دلپذیر را مهیا کنم.

وی افزود:یکی از دلمشغولی های سالهای اخیر بنده این است که مردم نسبت به شورا و شهرداری اعتماد کافی را ندارندو تا حدودی دوستان عزیز شورا در سالهای اخیر نتوانستند مردم را در تصمیم گیری دخیل بدهند .

وی با اشاره به برنامه ها و پیشنهاد ات خود در جهت ارتباط بیشتر با شهروندان و اینکه در تصمیم گیری ها مشارکت نمایند اظهار داشت:جلسات مداوم و منظمی را هر چند ماه یکبار برگزار کنند و نکته نظرات شهروندان را بشنوند و به کار بگیرند و در آن جلسات حتما اعضای شورا و شهرداری و پرسنل مرتبط شهرداری حضور داشته باشند.

فرزاد باقرزاده بیان کرد:راهکار بنده این است که حتما جلسات را با فواصل ۳ماهه یا ۶ماهه در مکان های عمومی بزرگ برگزار کنیم تا همه علاقه مندان حضور داشته باشند .

انتخاب شهردار//

کندیدای اصلاح طلب شورای شهر چرام گفت:در صورت قبولی در شورای شهر بعداز انتخاب شدن با همه نگرش ها و بزرگان چرام  دیدار داشته و برای انتخاب شهردار گزینه های مورد نظر را دریافت و شهردار را با کمک دیگر اعضای شورا از بین آنها با دارا بودن ویژگی هایی همچون متخصص و آگاه و سالم و پاکدست را انتخاب می نمائیم.

عدم شفاف سازی ،عملکرد شورای فعلی را زیر سئوال برده است

فرزاد باقرزاده کاندیدای اصلاح طلب شورای شهر چرام گفت:کشورهایی که توسعه پیدا کردند هیچگاه به گذشته توجه نکردند اما در کشور ما بیشتر نگاه به گذشته است و به نظر من شورای گذشته در بعد سواد و مدرک شورای خوبی بود و می توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

وی افزود:به نظر حقیر یکی از دلایلی که حرف و حدیث هایی که گفته و کارایی این شورا را زیر سئوال برده این است که اختلافات این شورا بیشتر از اشتراکات بود و اگر می توانستند بر اختلافات فائق بیایند و به حل مشکلات شهر بپردازند قطعا به خوبی از عملکرد از آنها یاد می کردند .

وی افزود:یکی دیگر از اشتباهات این است که نسبت به نظرات مردم در چرام توجه شود فی المثل در بحث انتخابات شهردار که در بین مردم وجود دارد نظرات اغلب آنها به دنبال شهردار بومی متخصص و متعهد بود که متاسفانه شورا به این امر توجه نکرد.

باقرزاده در خصوص عملکرد شورای شهر فعلی چرام گفت:عملکرد این شورا را نه کاملا مثبت و نه منفی می بینم بلکه عملکرد این شورا خاکستری بوده است و تلاش خوبی هم انجام دادند هر چند دیر شد.

تاسف از عدم ثبت نام کاندیدای بانوان در انتخابات شورای شهر چرام

کاندیدای اصلاح طلب شورای شهر چرام در خصوص توجه به حوزه بانوان در شورای شهر گفت:متاسفانه یک نگرانی دارم و این که زنان و دختران چرام از انتخابات پنجمین مرحله شورای شهر چرام استقبال نکردند در حالیکه این ها نیمی از جامعه هستند .

وی افزود:بانوان تحصیلکرده بسیار خوبی در سطوح مختلف هستند و زنانی هستند که توانایی مدیریتی خوبی دارند و می توانند پا به پای مردان امور شهری را سر و سامان بدهند و جای نگرانی است که چرا ورود پیدا نکردند و باید این مهم ریشه یابی شود.

منابع درآمدی  پایدار شهرداری چرام

باقرزاده در خصوص تامین درآمد پایدار شهرداری چرام برای کاهش وابستگی به اعتبارات قطره چکانی دولتی گفت:با توجه به اینکه شهرداری ها همیشه با نوسانات زیادی در بحث پرداخت حقوق کارگران و همچنین پیشبرد امور عمرانی و فرهنگی دارد باید به سمت درآمدهای پایدار رفت.

وی افزود:شهرداری چرام می تواند از کارخانه آسفالت و قیر،کارخانه سنگ و شکن،سی ان جی شهرداری ،باغ چشمه بلقیس و دستگاه های سنگین به عنوان منابع درآمد پایدار استفاده کند.

کاندیدای دور پنجم شورای شهر چرام گفت:هر چند معتقدم نباید اکوسیستم باغ چشمه بلقیس فدای درآمدزایی شود و ضمن لحاظ پیوست های فرهنگی بومی می بایست در حفظ و توسعه این باغ که یادگار نیک مرحوم اسکندخان چرامی به کمک سایر مردم این دیار آباد گشته اهتمام ورزید.

فرزاد باقرزاده در پایان بیان داشت :از همه بزرگان طوایف و گرایش های سیاسی برای حضور در این عرصه رخصت می طلبم و البته انتظار داشتم افراد با تجربه بیشتری حضور داشته باشند و از آنها معذرت می خواهم و ما را به بزرگواری خودشان ببخشند و انشالله در صورت اعتماد مردم شریف چرام بتوانم نماینده شایسته ای در شورای شهر آینده چرام باشم.

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *