گلایه خادمی از «روابط‌عمومی‌»ها و «نوروزی» از ادارات

نشست شورای اداری استان با حضور حجت‌الاسلام سعید شاه‌آبادی مدیر موسسه غدیر شناسی کشور در سالن شماره یک استانداری این استان برگزار شد.
در این جلسه حجت‌الاسلام شاه آبادی با اشاره به جایگاه و اهمیت مسئله غدیر در اسلام، اظهار کرد: موسسه غدیرشناسی در سال ۸۹ شروع به فعالیت کرده است و رویکرد اصلی آن تدریجی و تجویزی است.

مدیر موسسه غدیرشناسی با اشاره به برنامه‌های عید غدیر، اظهار کرد: برگزاری کارگاه‌ها، همایش‌، نمایش، کنگره و سمینار از جمله برنامه‌های این ایام است.
وی با بیان اینکه برگزاری برنامه‌های معرفتی و جلسات پرسش و پاسخ از دیگر برنامه‌های عید غدیر است، افزود: انتظار می‌رود در استان کهگیلویه و بویراحمد   ۴۰ هزار نفردر کلاس‌های آموزشی عید غدیر شرکت کنند.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگی در سطح جامعه، افزود:  ۳۷ سال همایش فرهنگی برگزار می‌کنیم ولی به دلیل عدم شناخت مسئله غدیر متاسفانه طلاق و خودکشی زیاد شده است.
مدیر موسسه غدیرشناسی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی غدیرشناسی، افزود: این کارگاه‌های آموزشی به صورت مجازی، مکاتبه‌ای و حضوری برگزار می‌شود.

۳۰۰ نفر در فرایند سرشماری کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می‌کنند
رئیس برنامه بودجه گفت: هشتمین سرشماری نفوس و مسکن در مهرماه سال جاری در استان در دو مرحله خود تکمیلی و حضوری انجام می‌شود.
نوروزی افزود: این سرشماری در مرحله خودتکمیلی به صورت اینترنتی از تاریخ ۳مهر تا ۲۴ مهرماه انجام می‌شود و سرشماری حضوری توسط مأمور سرشماری درب منازل خانوارها انجام می‌شود.
وی با اشاره به این‌که برای اولین‌بار سرشماری حضوری بدون کاغذ انجام می‌شود، گفت: اهمیت سرشماری نبود اطلاعات مبهم در کشور یاد شده است. آمار و اطلاعات نادرست از طرف مسئولین یک گناه کبیره است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اهمیت سرشماری، اظهار کرد: این یک طرح ملی است و در مقوله‌های همانند تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار تاثیرگذار است.

نوروزی با اشاره به پیام رئیس جمهور، افزود: در آن پیام رئیس جمهور همه دستگاه‌های اجرایی را مکلف کردند که نیروی انسانی و خودروهای خود را در اختیار مأموران سرشماری کشور قرار دهند.
وی  با بیان این‌که ۳۰۰ نفر در سطح استان به صورت مستقیم فرایند سرشماری را انجام می‌دهند، اضافه کرد: نفوس و مسکن وضع فعالیت بیکاری، هویت شخص، وضعیت زناشویی و نسبت طلاق که در امر برنامه‌ریزی استان ما بسیار مهم است تا بتوانیم اطلاعات پایه‌ای از جمعیت استان داشته باشیم.
نوروزی خطاب به کارکنان افزود: باید فرهنگ استفاده از اینترنت را نهادینه کنیم و به سمت جامعه الکترونیکی برویم و کارکنان ملزم به ثبت‌نام اینترنتی آمار و اطلاعات خود هستند.

وی خطاب به استاندار گفت: همه دستگاه‌های اجرایی مکاتبه کردیم که فعالیت‌های خود را برای سازمان برنامه و بودجه ارسال کنند، اما همکاری دستگاه‌ها در جمع‌آوری آمار در استان خوب نبوده است.

بازسازی عملیات والفجر در سواحل رود بشار یاسوج
حسین انصاری جانشین فرمانده سپاه فتح  در این جلسه نیز با اشاره به هفته دفاع مقدس، گفت: هفته دفاع مقدس ۳۱ شهریور با حضور نیروهای مسلح و بسیج مردمی در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که کنگره ملی شهدا ۱۱تا ۱۵مهرماه برگزار می‌شود، افزود: رزمایش بازسازی عملیات والفجر در سواحل رود بشار ۷ مهرماه شروع می‌شود.
انصاری خطاب به مسئولان گفت: به صورت انفرادی به کنگره ملی کمک نشده است.
سید استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: دستگاه‌های دولتی همکاری خوبی را با کنگره ملی شهدا داشتند و در واقع با کمک به این کنگره به آبروی استان اضافه می‌شود.
وی با بیان این‌که از هزینه‌های مصرفی بکاهیم تا اثربخشی بیشتر شود، افزود: آماری که گزارش شده است استان ما در مصارف آب ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته اشت. صرفه جویی مدیریت استان را بهتر خواهد کرد.
وی اضافه کرد: عملکرد روابط عمومی‌ها در ارائه گزارش آمار یک‌ساله استان کهگیلویه و بویراحمد ضعیف بوده است.
وی با اشاره به همایش پیاده روی اربعین حسینی، افزود: از استان کهگیلویه و بویراحمد هزار و ۸۵۰ نفر در کاروان‌ اربعین ثبت‌نام کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *