یادواره ۱۰۴ شهید ورزشکار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

پیش از ظهر امروز سومین یادواره ۱۰۴ شهید ورزشکار کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان استانی و ورزشی و خانواده شهدا در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

جهانبخش ایزدپور در این آئین اظهار کرد: شهدا الگوهای شاخص و برجسته زمان هستند و گرامی داشتن یاد و خاطره آنها کمترین کاری است که می‌توانیم جهت ادای دین آنها انجام دهیم.

وی تعداد شهدای ورزشکار کهگیلویه و بویراحمد را ۱۰۴ شهید عنوان کرد و افزود: این عزیزان علاوه بر روح ایثارگری، جسمی پرورش یافته و اخلاقی نیکو نیز داشتند.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ورزش و ایثار را عناصری مرتبط با هم دانست و بیان داشت: شهدای ورزشکار کشور و استان نمونه بارزی از ایثار، شجاعت، پهلوانی و ایمان هستند.

این مسئول؛ غلامرضا تختی را یکی از ورزشکاران برتر و شاخص کشور بیان کرد و یادآور شد: تختی به دلیل داشتن روحیه شجاعت و فروتنی که داشت به عنوان ورزشکاری نمونه شناخته شده و یاد این ورزشکار در ذهن‌ها ماندگار شد.

ایزدپور تعداد شهدای ورزشکار کشور را ۵ هزار و ۴۰۰ شهید عنوان کرد و افزود: اگر امروز ما با آرامش در حال زندگی کردن هستیم و می‌توانیم مسئولیت پذیرفته و در امنیت باشیم نتیجه ایثارگری خون همین شهدا است که جان دادند تا ما سرافراز و آزاد زندگی کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بسط و گسترش فرهنگ شهادت و انتقال این فرهنگ به نسل امروز را یکی از ضروریات مهم بیان کرد و یادآور شد: اگر فرهنگ، هدف و آرمان شهدا به درستی برای نسل امروز بیان شده و عملی شود می‌توانیم به آینده جامعه امیدوار باشیم.

ایزدپور با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا توسط همه دستگاه‌های اجرایی، گفت: مقام معظم رهبری در این خصوص فرموده‌اند «زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست».

نخستین یادواره شهدای ورزشکار به همت اداره ورزش و جوانان استان در اسفند ۹۲ و دومین یادواره در اسفند ۹۳ برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *