یاسوج در صدر بدحسابی جایگاه‌داران سی‌ان‌جی/بهره مندی ۷۵ درصدی کهگیلویه و بویراحمدها از گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویرحامد از بهره‌مندی ۷۵ درصد از مردم این استان از گاز خانگی خبر داد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، رحمان خادم در اولین نشست خبری خود به محورهای مختلف در خصوص عملکرد شرکت استان آماری ارائه کرد  و افزود: در دولت تدبیر و امید  پروژه‌های مهمی در حوزه رسانی به شهرها و ۱۷۸روستا در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در این دولت همچنین عملیات گازرسانی به شهر گراب لوداب انجام شد، اظهار کرد: شبکه‌گذاری روستایی در این دولت به میزان ۶۰۲ کیلومتر بوده که ۲۹ درصد از کل شبکه‌گذاری گاز استان را شامل می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: انشعابات انجام شده در این دولت در روستاها به تعداد ۱۶ هزار و ۴۸۷ انشعاب بوده و در همین زمینه تعداد ۱۷ هزار و ۹۵۶ خانوار روستایی از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.

خادم تاکید کرد: جمعیت بهره‌مند از گاز در این دولت به میزان ۶۰ هزار و ۷۴۰ نفر بوده است.

وی یکی از اقدامات مهم در این دولت را اجرای عملیات گازرسانی به دو شهر قلعه‌رئیسی و دیشموک برشمرد و ادامه داد: در فاز سوم اجرای ۳۷۹ هزار متر خط تغذیه و شبکه توزیع در این پروژه را شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در فاز اول آن ۸ هزار و ۶۱۲ متر خط تغذیه و در فاز دوم ۶ هزار و ۹۱۶ متر خط تغذیه را خواهیم داشت که در مجموع سه فاز در بخش خط تغذیه اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی مورد نیاز است.

وی به عملکرد شرکت گاز در سال ۹۵ هم اشاره کرد و گفت: در شبکه‌گذاری شهری در این سال ۱۲ کیلومتر و در روستایی ۱۰۵ کیلومتر را داشته‌ایم.

خادم گفت: در نصب انشعاب در حوزه شهری هزار و ۲۶۷ انشعاب و در روستایی سه هزار و ۱۶۷ انشعاب را داشته‌ایم.

وی گفت: در اشتراک‌پذیری در شهری ۴ هزار و ۵۰۵ مشترک و در روستایی ۴ هزار و ۲۲۷ انشعاب داشته‌ایم و خانواده‌های بهره‌مند در شهری ۴ هزار و ۳۵۰ خانوار و در روستایی ۴ هزار و ۴۹۷ خانوار بهره‌مند شده‌اند.‌

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد عمده مشکلات استان را مربوط به عدم پرداخت گازبها دانست و گفت: مشکل اصلی ما با جایگاه‌داران سی‌ان‌جی است که اکنون ۱۷ میلیارد تومان دست آن‌هاست و بدهکارند.

وی افزود: بخش عمده‌ای از مشکلات ما با سی‌ان‌جی‌های شهرداری‌هاست و تنها سه مورد با خصوصی‌ها در زمینه پرداخت بدهی مشکل داریم.

خادم در همین خصوص با بیان این که ۸۰ درصد از مشکلات ما در زمینه جایگاهداران و عدم پرداخت بدهی‌ آن‌ها مربوط به شهر یاسوج است، افزود: به سمتی می‌رویم که ناچار خواهیم بود این بحث را حقوقی کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه در پاسخ به سؤالات خبرنگاران با بیان اینکه کار سیاسی در شرکت گاز استان جایگاهی ندارد اظهار کرد: بر اساس شایستگی‌ها از نیروها در شرکت گاز و در مسؤولیت‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: هیچ کاری را بدون ضوابط و مقرارت در شرکت گاز استان انجام نخواهیم داد و در دوره مدیریت ما تنها شایسته‌سالاری ملاک است.

خادم  با اشاره به سختی کار در استان و مقایسه آن با سایر استان‌ها گفت: حاشیه‌ها در این جا بسیار زیاد است و حتی از تهران هم بیشتر حاشیه داریم.

انتهای پیام/۷۰۴۴

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *