۱۲هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه استان در بودجه سال ۹۶ تصویب شده

 

غلامرضا پنجشنبه شب در جمع مردم افزود: بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته در کشور وجود دارد که حقوق یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از آنها زیر ۲۰ میلیون ریال است.
وی بیان کرد: افرادی که کمتر از ۲۰ میلیون ریال تاکنون دریافتی داشته اند حقوق آنان نیز در سال ۹۶ افزایش می یابد.
نماینده مردم گچساران و در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: حقوق در بخش های مختلف ناکافی است که با اجرای این مصوبه در سال آینده مشکلات این بخش تا حدودی جبران خواهد شد.
تاجگردون گفت: ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه استان در سال ۹۶ تصویب شده در حالی که این رقم قبل از دولت یازدهم یکهزارو ۸۰۰ میلیارد ریال بوده است.
وی ادامه داد: سهم کهگیلویه و بویراحمد از بوجه کل کشور کمتر از یک درصد بوده در حالی که هم اینک ۲درصد از بودجه کل کشور به این استان اختصاص دارد که این خود نشانگر توجه ویژه دولت و مجلس به مناطق کمتر توسعه یافته کشور است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید خدمات ارزنده ای در گچساران انجام شده، گفت: هم اینک تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان از نعمت گاز برخوردارند.
وی ادامه داد: گازرسانی به تمام روستاهای شهرستان باشت در سال آینده نیز انجام خواهد شد.
تاجگردون آبرسانی به ۱۲ هزار هکتار از زمینهای کشاورزی گچساران و باشت را یکی از مهمترین طرح های در دست اجرا در این شهرستان ها ذکر کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید به سه هزار و ۱۰۰ هکتار از زمینهای دیم دشت امامزاده جعفر گچساران آبرسانی شد.
وی ادامه داد: آبرسانی به سه هزار و ۱۰۰ هکتار از زمینهای خان احمدها و یکهزارو ۵۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی دشت مور شهرستان گچساران نیز هم اکنون در دست اجراست.
تاجگردون بیان کرد: سهم شهرستان گچساران از اعتبارات ۲ درصد نفت قبل از دولت یازدهم ۱۰۰ میلیارد ریال بوده در حالی که هم اینک به بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات ۲ درصد نفت شهرستان گچساران در سال ۹۶ به یکهزار میلیارد ریال خواهد رسید.
تاجگردون افرود: سه درصد از قرارداد های نفت و گاز کشور در سال آینده برای بهبود محیط زیست هزینه خواهد شد.
وی ابراز کرد: دولت تدبیر و امید به بخش زیر ساخت های راه نیز توجه ویژه ای دارد به طوریکه در سالجاری بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به جاده های جنوبی این شهرستان اختصاص یافت.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *