۱۲۷ هزار مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون حدود ۱۲۷هزار گردشگر و مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری این استان بازدید کرده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، محمود باقری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون حدود ۱۲۷ هزار گردشگر و مسافر نوروزی از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و مذهبی استان بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی افزود: همچنین در این مدت ۴۳ هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی شامل هتل، خانه مسافر، مدارس و غیره اسکان داده شده‌اند.

باقری بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از استان‌های مستعد در زمینه گردشگری بوده و به دلیل دارا بودن جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و مذهبی فراوان همواره در طول سال به ویژه ایام نوروز پذیرای مسافران بسیاری از سراسر نقاط ایران است.

وی ابراز کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از یک هزار اقلام فرهنگی و تبلیغاتی شامل پوستر، کتابچه و بروشور میان مسافران و گردشگران نوروزی در سراسر استان توزیع شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با فرا رسیدن تعطیلات نوروز، نمایشگاه‌های صنایع دستی در ورودی شهرهای مختلف این استان برپا شده و این نمایشگاه‌ها تا پایان تعطیلات دایر است.

باقری عنوان کرد: محصولات صنایع دستی از جمله گلیم، جاجیم، گچمه، البسه‌محلی، میخک و میلو به همراه سوغات محلی استان در این نمایشگاه‌ها عرضه می‌شود.

وی بیان کرد: شعار امسال استان «کهگیلویه و بویراحمد؛ مقصد جدید گردشگری» است که در همه پوسترها، کتابچه‌ها و اقلام تبلیغاتی چاپ شده به کار رفته است.

منبع:چهارفصل

انتهای پیام/

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *