۴۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در گچساران کشف شد

کالاهای کشف شده از سوی ادارات و نهادهای متولی و نظارتی شامل گوشی تلفن همراه، انواع وسایل آرایشی و بهداشتی، مواد خوراکی، پوشاک و سیگار بوده است …

فرماندار گچساران در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گچساران اظهار داشت:

۴۲ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریال کالای قاچاق سالجاری در این شهرستان کشف و ضبط شده است و در این راستا ۱۴۵ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق سال جاری در این شهرستان متوقف شد.

عبدالرحیم رحیمی با بیان اینکه کشفیات قاچاق کالا در گچساران نسبت به مدت مشابه ۱۷ درصد افزایش داشته، افزود: بیش از ۳۶ میلیارد ریال کالای قاچاق در سال گذشته در این شهرستان کشف شد.

رحیمی عنوان کرد: کالاهای کشف شده از سوی ادارات و نهادهای متولی و نظارتی شامل گوشی تلفن همراه، انواع وسایل آرایشی و بهداشتی، مواد خوراکی، پوشاک و سیگار بوده است.

رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان گچساران موقعیت جغرافیایی شهرستان گچساران را از عوامل مهم  ورود کالاهای قاچاق به شهرستان دانست و تصریح کرد: همه کالاهایی که از مرزهای شهرستان وارد می شود به مقصد گچساران نبوده و به علت نزدیکی به بنادر فقط از شهرستان عبور کرده و به شهرستانها و استانهای مجاور انتقال داده می شود.

فرماندار گچساران بر تشکیل گروه بازرسی از جمله عوامل بهداشتی و مجامع امور صنفی تاکید کرد و  بیان کرد: فروش اقلام بهداشتی، آرایشی و مواد نیروزا با داروهای توهم زا در قالب واحدهای صنفی و یا به صورت دست فروشی به طور جدی برخورد شود.

عبدالرحیم رحیمی با تاکید بر اهمیت بحث قاچاق کالا و ارز و تاثیر گذاری بر اقتصاد جامعه، خاطر نشان کرد : قاچاق نوعی فرار از قانون و تضعیف اقتصاد داخلی محسوب می شود و کاهش تولید و افزایش بیکاری و لطمه به اقتصاد ملی را در پی دارد

استقرار نمایندگی گمرک در گچساران، پخش برنامه زنده تلویزیونی در مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گشت مشترک ادارات متولی در روز های دوشنبه از مهمترین مصوبات این نشست بود.

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *