۱۷ نوع آجر باکیفیت در کارخانه آجر دهدشت تولید می شود/اشتغالزایی ۳۰۰ نفر با راه اندازی خط دوم کارخانه آجر دهدشت+ تصاویر

مدیرعامل کارخانه آجر دهدشت با بیان اینکه خط دوم تولید این کارخانه قرار است در آینده نزدیک راه اندازی شود گفت: با بهره برداری از خط دوم تولید این کارخانه، میزان تولید آجر و سفال این کارخانه به ۳۶۰ هزار تن در سال افزایش می یابد و برای ۳۰۰ نفر نیز شغل ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نبود کارخانجات و صنایع بزرگ در شهرستان ۱۳۲ هزار نفری کهگیلویه با وجود پتانسیل‌های بالای اشتغال و کارآفرینی، بیکاری را به عنوان اساسی‌ترین معضل و دغدغه جوانان قرار داده است.

طی سالیان گذشته کلنگ‌های بسیاری هم بر خاک کهگیلویه به زمین نشست اما به مذاق زمین خوش نیامد. از کلنگ بی‌سرانجام پتروشیمی تا سیمان سپو تا آبرسانی به حومه غربی که همگی هنوز به نتیجه نرسیده اند.

پایگاه خبری کهگیلویه

در این میان پروژه آجر مروارید که در ۵ کیلومتری با چشم‌انداز خوب و افق روشن در سال۸۸ کلنگ زنی شده بود بعد از ۷ سال در مرداد ماه امسال افتتاح و راه اندازی شد ۱۰۰ نفر از جوانان بیکار را مشغول به کار کرد.

پایگاه خبری کهگیلویه

آقای نصرت الله رئیسی زاده مدیرعامل کارخانه ی آجر هدشت با بیان اینکه ساخت این کارخانه در سال ۸۸ در زمینی به مساحت ۳۰۰ هزار متر مربع آغاز شد افزود: به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه علیه ایران بعد از ۷ سال به همت و تلاش مهندسان و کارگران ایرانی مرداد ماه امسال افتتاح شد.

پایگاه خبری کهگیلویه
 

آقای رئیس زاده با بیان اینکه کارخانه ی آجر دهدشت دارای دو خط تولید است  افزود: خط اول تولید این کارخانه با پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا مرداد ماه امسال با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن آجر و سفال در سال و اشتغالزایی ۱۰۰ نفر راه اندازی شد.

وی گفت: هم اکنون محصولات این کارخانه نه تنها در استان بلکه به استان های دیگر نیز صادر می شود.

پایگاه خبری کهگیلویه
پایگاه خبری کهگیلویه

مدیرعامل با بیان اینکه خط دوم تولید این کارخانه قرار است در آینده نزدیک راه اندازی شود گفت: با بهره برداری از خط دوم تولید این کارخانه، میزان تولید آجر و سفال این کارخانه به ۳۶۰ هزار تن در سال افزایش می یابد و برای ۳۰۰ نفر نیز شغل ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه 17 نوع آجر با کیفیت در کارخانه ی آجر دهدشت تولید می شود افزود: خاک مرغوب از معدن در اطراف کارخانه استخراج و پس از خرد شدن و انبار شدن در انبار گل به خط تولید می رود و به شکل قالب های مختلف برش و پخته می شود.

پایگاه خبری کهگیلویه

رئیسی زاده گفت: با وجود تحریم های زیاد ساخت این کارخانه هزینه ای زیادی برای ما داشت که با سعی و استقامت این کار را به نتیجه رساندیم.

مجیدیان یکی از کسانی که در این کارخانه مشغول به کار شده است با بیان اینکه مهارت اولیه خود را از متخصصین ایتالیایی کسب کرده ایم گفت: اما در حال حاضر مهارت ما به حدی رسیده است که خود کار عیب یابی و راه ادازی تمام قسمت ها را انجام می دهیم.

پایگاه خبری کهگیلویه

کارخانه آجر مروارید دهدشت با طی کردن راه پر فراز و نشیب به مراحل نهایی رسیده است و هم اینک نیازمند یاری مسئولان است تا راه‌اندازی فاز دوم و بهره‌برداری نهایی به سرعت عملی شود.

منبع: پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه

انتهای پیام/۴۱۲۰

مجید آذربارگون

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *