۳۰۰ مسجد در استان نیمه کاره رها شده اند/۴۰۰ حافظ قرآنی بالای پنچ جز در استان در حال یادگیری قرآن هستند

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت ۱۱ موسسه قرآنی در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: ۱۰ موسسه جدید نیز در مرحله ثبت است و ۴۰۰ حافظ قرآنی بالای ۵ جزء در این موسسات به یادگیری قرآن می‌پردازند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، حجت الاسلام حمید برازش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۸۰۰ مسجد در سطح استان وجود دارد، اظهارکرد: این نیازمند تجهیز به سیستم های صوتی، گرمایشی و خنک کننده هستند.

 وی با اشاره به اینکه ۷۶ باب خانه عالم در استان نیازمند تعمیر و بازسازی هستند، افزود: ۵۰۰ خانه قرآنی در سطح استان وجود دارد که به شکل سنتی اداره‌ می‌شوند که این واحدها نیازمند تجهیز هستند.

از فعالیت ۱۱ موسسه قرآنی در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: ۱۰ موسسه جدید نیز در  مرحله ثبت است و ۴۰۰ حافظ قرآنی بالای ۵ جزء در این موسسات به یادگیری قرآن می‌پردازند.

حجت الاسلام  از نیمه کاره رها شدن ۳۰۰ مسجد در استان خبر داد و تاکید کرد: از مجموعه ۸۰۰ مسجد در استان ۲۱۰ مسجد امام جماعت دارند.

وی با اشاره به اینکه روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار در استان نیازمند خانه عالم هستند، اظهار کرد: ۴۰ روستا در استان نیازمند خانه عالم هستند که باید این تعداد در روستاها احداث شود.

انتهای پیام رج/۴۱۲۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *